Pomysły na oszczędności w kuchni

Produkty spożywcze różnego rodzaju, gotowanie, kuchenne akcesoria, dodatki, czy związane z gotowaniem zużycie mediów to współcześnie dla wielu osób dość duże wydatki. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka pomysłów na tańsze gotowanie i zaoszczędzenie pieniędzy na różnego rodzaju produktach. Takim pomysłem może być ograniczenie kupowania w niektórych rodzajach sklepów, własny syfon do wody gazowanej, czy odpowiednia segregacja żywności.

Własny syfon do wody sodowej – czy to się opłaca?

Posiadanie własnego syfonu do wody gazowanej może być bardzo opłacalne. Jeżeli na przykład używa się dużo butelkowanej wody, albo różnego rodzaju słodkich napojów, używanie takiego syfonu może znacznie zmniejszyć związane z tym wydatki. Dzięki takiemu syfonowi uzyskuje się również inne korzyści:
– można pić napoje o wiele zdrowsze – dotyczy to osób, które często kupują słodkie napoje gazowane,
– można stworzyć własne, unikatowe kompozycje,
– można uzyskać smaki napojów zupełnie niedostępne w sklepach.

Ograniczenie kupowania w marketach

Dobrym pomysłem jest również ograniczenie kupowania w dużych supermarketach. Takie sklepy zazwyczaj kuszą ofertami i pomysłami i wychodzi się z nich zazwyczaj z większą ilością zakupów niż się planowało. O wiele korzystniej wychodzi się na zakupach na targach i małych, osiedlowych sklepach spożywczych. Dobrą praktyką jest również ograniczenie kupowania bez wcześniejszego planu. Jeżeli przed wyjściem do sklepu stworzy się listę zakupów, najczęściej uchroni to przed kupieniem niepotrzebnych rzeczy.

Segregowanie produktów spożywczych

Bardzo pomocne jest również odpowiednie segregowanie produktów spożywczych. Pozwala to na lepszą kontrolę nad posiadanymi zapasami, dzięki czemu nie kupuje się rzeczy już posiadanych i w znacznym stopniu ogranicza straty związane z psuciem się jedzenia.